بازرگانی تیدا
خانه / چای دستی / مراحل تولید و سفارش خرید چای دستی لاهیجان

مراحل تولید و سفارش خرید چای دستی لاهیجان

چای دستی نمونه ای ارزشمند از چای ارگانیک و ۱۰۰% خالص تهیه شده توسط چایکاران محلی می باشد. در مورد مراحل تولید و سفارش خرید چای دستی لاهیجان چه می دانید؟ فروش بهترین چای اعلای سنتی به شکل تضمینی و مناسب ترین قیمت در مرکز تخصصی چای شمال در حال انجام می باشد.

آیا می دانید که برای تولید هر کیلو چای خشک چه میزان برگ سبز استفاده می شود؟ آیا از تولید چای دستی در مناطق چایخیز مطلع بودید و نامش را شنیده اید؟ چای تنها در بخش کمی از دو استان همجوار هم یعنی گیلان و مازندران تولید می گردد و صنعت چایسازی در این نواحی از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است. تبحر در تولید چای های طبیعی و سالم سبب شده تا چای خوش عطر و رنگ این نقاط زبانزد بوده و خریداران بسیاری را در زمان های برداشت جهت خرید عمده چای رواهی این نواحی می نماید. برای آماده سازی یک کیلو چای خشک به ۴ الی ۵ کیلو برگ سبز چای نیاز است و کیفیت این برگ ها می تواند در تعین سرنوشت نهایی چای به دست آمده بسیار موثر باشد.

چای دستی

چای دستی چیست؟

برگ های سبز چای در کارخانه ها به چای خشک سیاه و یا چای سبز تبدیل می شوند اما در این میان میزان اندکی از چای توسط چایکاران محلی در منزل آماده می شود که به چای خشک به دست آمده چای دستی می گویند که طرفداران بسیاری را در نواحی شمالی دارا است.

چای دستی

خصوصیات چای دستی

 • طعم گس و شکلاتی
 • تلخی خاص به دلیل عدم دستکاری و خلوص آن
 • ظاهر درشت
 • تولید در حجم پایین
 • ارزشمند بودن این چای به دلیل خواص فراوان
 • قیمت بالاتر از نمونه های کارخانه ای
 • دیر دم ترین چای ایرانی
 • به دلیل درشت بودن نیازمند استفاده از میزان بیشتر این چای نسبت به نمونه های کارخانه ای هستیم.

ابزار مورد نیاز جهت تهیه چای دستی:

 • برگ سبز چای
 • سبد و یا زنبیل
 • آبکش
 • سینی بزرگ و مخصوص
 • دستکش
 • پارچه تنظیف یا نخی
 • اجاق گاز یا کوره سنتی قدیمی

چای دستی

مراحل تولید چای دستی

پس از چیدن و جمع آوری برگ های سبز چای و انتقال آن ها به منزل یا کارگاه، آن ها را در ظرفی ریخته یا روی یک زیرانداز پارچه ای پهن می کنند و لازم است تا به مدت چند ساعت برگ ها به حال خود رها شده تا پلاسیده گردند.

مالش و مچاله کردن چای

بعد از اینکه برگ های چای پلاسیده شد آن ها را داخل سینی بزرگ ریخته و سپس مالش و مچاله نمودن آن ها با دست آغاز می گردد تا زمانی که برگ های سبز چای کاملا مچاله و ریز و حالت آبکی و کف مانند به خود بگیرند. این مرحله بسیار مهم می باشد زیرا زیاد کف دار شدن برگ ها بر روی روی رنگ چای تاثیر گذاشته و در نهایت تیره تر می گردند. بعد از طی این مرحله چای ها در داخل ظرفی ریخته شده و درگوشه ای از اتاق به مدت چند ساعت گذاشته و روی آن را با پارچه ی تمیز می پوشانند تا رنگ زرد به خود بگیرد.

برشته کردن چای

در انتهای کار چای ها در داخل سینی ریخته شده و روی شعله بسیار کم بخاری یا گاز خوراک پزی با بهم زدن خشک می شوند و یا در صوت موجود بودن دستگاه خشک کن قدیمی که شامل چندین طبقه می باشد قرار داده شده و آماده می گردند. چای حاصله ۱۰۰% طبیعی و بهداشتی بوده و برای حفظ سلامتی بدن بسیار مفید می باشد چرا که خواص طبیعی داشته و از افزودن هرگونه آلودگی شیمیایی و میکروبی دور بوده است.

بهترین چای دستی

شهر لاهیجان با داشتن قدمت در زمینه تولید چای کارخانه ای و چای دستی از بهترین مراکز تولید و سفارش چای برشمرده می شود و می توان چای درجه یک و اصل و کاملا طبیعی را در این شهر جستجو نمود. تهیه چای محلی دستی نیازمند تبحر و مهارت خاصی دارد که طی سال ها در نقاط خاصی از لاهیجان و توسط افراد کم و قدیمی آماده می گردد.

زمان برداشت چای دستی

زمان برداشت برگ سبز چای جهت تولید چای سنتی محلی همانند نمونه های کارخانه ای از بهار آغاز می گردد و تا زمانی که امکان برداشت برگ ها وجود دارد و کیفیتشان قابل قبول است یعنی تا پاییز ادامه میی یابد. چای های حاصل از برداشت اول رایحه مدهوش کننده ای داشته و پس از آن بر رنگدهی چای افزوده می گردد.

چای دستی

سفارش خرید چای دستی لاهیجان

از آنجا که آماده سازی این چای به دلیل مراحل خاص زمان بر بوده و شاهد تقاضای بالای آن با توجه به شناخته شدنش در میان مردم می باشیم لذا لازم است تا میزان سفارشات شما ثبت و به اطلاع کشاورزان رسیده تا در صدد تهیه آن برآیند و این امر مستلزم این است تا زمانی را تامل نمایید تا بتوانید چای اصیل و ارزشمندی را در اختیار داشته باشید.

قیمت چای دستی لاهیجان

با تواصیف اعلام شده و سطح کیفیت بالای این چای لذا قیمت آن در سطح بالاتری نسبت به نمونه های کارخانه ای قرار داشته و در سال ۹۸ رنج قیمت چای دستی لاهیجان از ۱۲۰ الی ۱۵۰ هزار تومان بابت هرکیلو چای متغیر بوده است.

چای دستی

فروش چای سیاه دستی و سنتی لاهیجان

چنانچه قصد سفارش خرید چای دستی و سنتی را دارید در هر نقطه از کشور می توانید ضمن هماهنگی با کارشناسان واحد فروش مجموعه اقدام به خرید سایر نمونه انواع چای سیاه و چای سبز فله (چای ممتاز، چای سرگل، چای قلم، چای شکسته و چای باروتی) و یا از برترین برند ها نمایید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

چای دستچین

فروش آنلاین چای دستچین لاهیجان

چای دستچین یکی از بهترین چای های تولید شده توسط چایکاران محلی می باشد. فروش …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام