بازرگانی تیدا
خانه / چای دستی / قیمت چای دستی سیاه لاهیجان چند است؟

قیمت چای دستی سیاه لاهیجان چند است؟

چای دستی یکی از چای های پرچالش و پرفروش در طی سال های اخیر برشمرده می شود. خرید این چای با توجه به حجم کم تولید به صورت جزیی (کیلویی) و فله ای بوده و از جمله چای طبیعی و صد در صد طبیعی می باشد. قیمت چای دستی سیاه لاهیجان چند است؟

چایکاری بخش رایج و از جمله محصولی استراتژیک در شمال ایران برشمرده می شود که امرار معاش و تنها درآمد قشر چایکار محسوب می شود. انتخاب نوع برگ و چیدن صحیح آن توسط کشاورزان در ایجاد یک چای مرغوب و درجه یک بسیار تاثیرگذار می باشد. بسیاری از کشاورزان در طول سال چای مورد نیاز خود را از باغات خود فراهم می سازند و این چای با داشتن طعم و مزه ای متفاوت از جمله چای های خاص برشمرده می شود که چنانچه از آن نوشیده باشید می دانید که تفاوت بسیاری با چای های تولید شده در کارخانجات دارد. چای محلی دستی تنها به صورت چای سیاه تهیه و آماده شده و نوع سبز دستی آن را در زمره تولید نداریم.

چای دستی

چای دستی چیست؟

این چای حاصل دسترنج و تلاش کشاورزان به شکلی کاملا سنتی و با تلاش دست می باشد. طعم این چای شکلاتی و تلخی و گسی بالاتری از انواع چای های کارخانه ای دارد. ظاهر این چای درشت و تقریبا شبیه چای قلم اما درشت تر است. میزان تولید این چای اندک و از ارزش قیمتی بالایی برخوردار می باشد. برای دم کردن این چای باید میزان بیشتری چای به دلیل درشتی ظاهر آن مصرف نمود.

چای دستی

طرز تهیه چای دستی

 1. ابتدا برگ های مرغوب و جوان انتخاب و دستچین می شوند.
 2. پس از جمع آوري برگ سبز چاي، آنرا در ظرفي ريخته و یا بر روی پارچه یا زیر انداز مناسب و تمیزی پهن و تا پلاسیده شدن آن را به حال خود رها نمایند.
 3. حال چاي پلاس شده را داخل سينی بزرگ ريخته و با دست شروع به مالش و مچاله كردن برگ ها تا زمانيكه كاملا چاي مچاله و ريز و حالت کف مانند به خود ميگيرد.
 4. سپس چاي را داخل ظرفي ريخته و درگوشه اي از اتاق به مدت چند ساعت گذاشته تا اكسيده و تخمير شود و حالت زرد مانندي به خود بگیرد.
 5. در مراحل انتهایی چای را در معرض آفتاب داغ گذاشته تا كاملاً خشك گردد و يا اينكه داخل سيني ريخته و روي شعله بسيار كم چراغ خوراك پزي با بهم زدن خشك مي كنند و یا به سنتی ترین شکل در دستگاه های قدیمی طبقاتی چای را خشک می نمایند.
 6. چاي حاصله صد درصد طبيعي و بهداشتي بوده و با داشتن خواص فراوان براي سلامتي بدن بسيار مفيد می باشد.

چای دستی

ویژگی چای دستی اصل

 • کاملا طبیعی و ارگانیک
 • خاصیت فراوان
 • اطمینان از خلوص
 • تضمینی بودن کیفیت
 • رایحه و رنگ دلپذیر

قیمت چای دستی سیاه لاهیجان

با توجه به زحمات فراوان در تهیه چای سنتی و دستی و ارزشمندی این چای لذا قیمت آن در سال ۹۸ از ۱۰۰ تا ۱۲۰ و گاها ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان به فروش رسیده است. جهت ثبت سفارش این چای با قیمت مناسب می توانید سفارشات خود را به کارشناسان واحد فروش مجموعه اعلام نمایید تا سفارش شما در اولویت رسیدگی و آماده شدن قرار بگیرد. توجه کنید که این چای تنها به صورت سفارشی بوده و شما آن را در فروشگاه دیگر شهر ها نمی توانید رویت نمایید.

چای دستی

فروش چای دستی بهاره لاهیجان

کشاورزان پرتلاش لاهیجانی نقش پررنگی را در تولید بهترین چای دستی سنتی دارا می باشند از این رو هر ساله حجم معینی از چای محلی هر چند در حجم اندک به صورت سفارشی به فروش رسیده و درآمد زایی خوبی را برای کشاورزان و چایکاران بومی منطقه به دنبال خواهد داشت. در مرکز چای شمال فروش چای دستی بهاره لاهیجان که به رایحه بالا مطبوع و دلپذیر مشهور است در کنار انواع چای سیاه و چای سبز سرگل، ممتاز، شکسته، قلم و… در حال انجام می باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

چای دستچین

فروش آنلاین چای دستچین لاهیجان

چای دستچین یکی از بهترین چای های تولید شده توسط چایکاران محلی می باشد. فروش …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام