بازرگانی تیدا
خانه / چای فله / قیمت چای فله شمال ایران در بازار چند است؟

قیمت چای فله شمال ایران در بازار چند است؟

قیمت چای فله شمال ایران در بازار چند است؟ چگونه می توان به انواع چای مرغوب و درجه یک فله ای برداشت بهاره دست پیدا نمود؟ آیا خرید و فروش چای فله تنها مختص ایران است و راهکار توسعه صنعت چایسازی چیست؟

قیمت چای فله

همواره کشور ما ایران در موقعیتی قرار دارد که به لحاظ مصرف چای از کشور های بزرگ مصرف کننده می باشیم. با توجه به وجود امکان تولید چای در کشور و کم بودن حجم و عدم کفافیت برای طول سال لذا شاهد واردات چای به صورت فله و بسته بندی با برند های مختلف به بازار داخلی می باشیم که قیمت بالایی را دارا می باشند و این امر به منزله بی کیفیت بودن یا مناسب نبودن چای ایرانی نمی باشد.

جالب است بدانید که میانگین سهم سالانه هر فرد ایرانی از چای چیزی حدود ۱/۴ کیلوگرم می باشد و برای تهیه هر کیلو چای خشک نیاز به ۴ الی ۶ کیلو برگ سبز چای می باشد. با توجه به امکانات موجو شیوه تولید چای در شمال ایران به شکل سنتی و ارتدوکس بوده و در دیگر نقاط دنیا هم اینک به شیوه ctc می باشد که تعویض دستگاه های فوق برای تامین کنندگان در حال حاضر هزینه های بالایی را در پی دارد.

قیمت چای فله

زمان تولید چای در ایران

زمان برداشت و تولید چای در نواحی چایخیز شمال ایران در سه فصل بهار، تابستان و پاییز و با فاصله هر دوره ۴۵ روزه از یکدیگر می باشند که سبب شده تا با توجه به زمان های متعدد برداشت توسط کشاورزان هر منطقه از جمله زمان های پر مشغله و پرکار برای کارخانه جات چایسازی یاد کرد. چای ها در مراحل انتهایی کارخانه به شکل فله بوده که جهت تعیین دسته بندی از الک های خاص با نمره ویژه عبور داده می شوند تا سرنوشت نهایی آن ها رقم بخورد.

قیمت چای فله

چای های فله چگونه قیمت گذاری می شوند؟

چای هایی که از مراحل انتهایی الک ها عبور داده می شوند توسط کارشناسان بررسی و به لحاظ شکل ظاهر و کیفیت دارا بوده به دسته های قیمتی مختلف بر جحسب درجه ۱، ۲ و.. تقسیم بندی می شوند. پس از راهی شدن به بازار عوامل متعددی در این راستا دخیل می شوند که همواره افزایش قیمت چای فله را در بازار چای ایران شاهد می باشیم.

قیمت چای فله

بازار چای شمال و فروش انواع چای اصیل ایرانی

با وجود تناوب برداشت چای و تولید آن در نواحی شمال ایران لذا می توان چای ها با کیفیت های مختلف و قیمت های متعددی را شاهد بود که می توانند گزینه های عالی برای اشتغال زایی، صادرات و کسب درآمد در این زمینه باشند. در این بازار کارخانجات متعدد محصولات مختلف را آماده عرضه و تلاش در جلب رضایت مشتریان و افزایش فروش را دارند. چای سیاه بهاره پرتقاضاترین بخش و چای ممتاز پرفروش ترین چای شمال را شامل می شوند. برای خرید چای با قیمت مناسب هر چه حجم سفارش بالاتر باشد در اینصورت قیمت چای فله در نهایت کاهش چشمگیری را خواهد داشت.چنانچه به دنبال چای اصیل ایرانی درجه یک با قیمت واحد در سطح کشور هستید بازار چای شمال می تواند گشایش دهنده این بخش برای متقاضیان محترم پیشنهاد گردد.

قیمت چای فله

قیمت چای فله شمال ایران در بازار چند است؟

این فاکتور به عوامل مختلفی وابستگی دارد از جمله :

 • زمان برداشت
 • میزان محصول
 • حجم خرید
 • فاصله مبداء تا مقصد
 • نوع چای
 • میزان عرضه و تقاضا
 • نوسانات ارزی
 • میزان ورود چای به کشور و…

برای داشتن قیمت چای فله به صورت  واحد در بازار چای لازم است تا در هر زمان برای دقت بیشتر و قیمت به روزتر با کارشناسان واحد فروش مجموعه فوق در ارتباط باشید علی الخصوص در خرید های حجم عمده. چای سنتی و اصیل درجه یک را می توان با کیفیت تضمینی و صد در صد خالص و بدون اسانس از این طریق با قیمت های مناسب  ارزان تر تجربه نمود.

نام چای قیمت مصرف کننده (تومان)
چای سرگل سیاه ۶۰۰۰۰
چای ممتاز سیاه ۵۰۰۰۰
چای شکسته سیاه ۴۰۰۰۰
چای سیاه قلم با چوب ۳۵۰۰۰
چای قلم سیاه سورت شده ۴۵۰۰۰
چای سبز زرین ۶۰۰۰۰
چای سبز ممتاز ۵۰۰۰۰
چای سبز قلم ۴۵۰۰۰

تذکر :

 1. چای های فله در شرایط خوب تا ۱۲ الی ۱۸ ماه قابل نگهداری می باشند.
 2. چای های فله ای درشت تر از کیفیت بالاتری برخوردار هستند.
 3. هر چه چای شما در دست سنگین تر و به اصطلاح وزین تر باشد مرغوب تر است.
 4. از دم کردن چای شمال در فلاسک به شدت بپرهیزید چون نتیجه مطلوب را نمی دهند.
 5. حتما برای داشتن چای خوب مراکز معتبر در شمال ایران را انتخاب نمایید.
 6. برای دم کردن چای شمال زمان ۱۰ الی ۱۵ دقیقه را تامل نمایید.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

چای فله ایرانی

بازار فروش چای فله ایرانی

چای فله ایرانی در شهر های سراسر کشور ما دارای بازار فروش عالی هستند. انواع …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام