بازرگانی تیدا
خانه / چای ایرانی / قیمت چای خشک ایرانی

قیمت چای خشک ایرانی

قیمت چای خشک ایرانی بر اساس کیفیت و فصل برداشت متغیر بوده و می توان انواع چای با نرخ متفاوت را در بازار چای شاهد بود. برای خرید بهترین چای اصل سیاه و سبز مرکز چای شمال (بازرگانی تیدا) همواره همراهتان خواهد بود. فروش عمده و جزیی چای فله ممتاز را در سراسر ایران با بهترین قیمت تجربه نمایید.

چای خشک از نوع سیاه همواره در میان ما ایرانی از محبوبیت بالایی برخوردار است و از جمله کالاهایی است که حتما در سبد خانوار های ایرانی قرار دارد. با توجه به نوع و برند بودن می توان چای ها را در دسته های مختلفی قرار داد اما آنچه که مسلم است باید بدانیم که سلامت چای خشک خریداری شده و انتخابی را حتما در اولویت قرار دهیم. بازار اشباع از چای های حاوی رنگ و تقلب های بسیار در این حوزه به مرور عواقب جبران ناپذیری را با توجه به مصرف زیاد بر روی مصرف کنندگان خواهد گذاشت و ضرورت این امر اطلاع رسانی و افزایش سطح آگاهی نسبت به شناخت و خرید چای اصل و خالص در میان خریداران و ممانعت و کنترل بر ورود چای های قاچاق از مرز های مختلف کشور می باشد.

قیمت چای خشک ایرانی

چای چیست؟

چای نوشیدنی خوش رنگ و خوش عطری است که طی عملیات خاص در کارخانه بر روی برگ سبز چای و خشک شدن حاصل از آن به عمل آمده و چنانچه کاملا خالص باشد نوشیدنش فواید و خواص شگفت انگیز و فراوانی را به دنبال خواهد داشت. امروزه تنوعی از چای ها با تفاوت در نوع عمل آوری بر روی برگ سبز چای وجود داشته و هر دسته با توجه به نوع ذائقه مورد معامله قرار می گیرد.

انواع چای ایرانی

 • چای سیاه سنتی
 • چای سبز نیمه تخمیری
 • چای سفید (لوکس)
 • چای دستی و محلی تولید شده توسط چایکاران محلی در منزل

قیمت چای خشک ایرانی

آماده سازی چای خشک

گیاه چای در نواحی شمالی در نقاط مرتفع و پست پرورش داده می شود و با توجه به حساسیت این گیاه نمی توان کیفیت دو نمونه چای را در دو شهر همجوار به شکلی یکسان شاهد بود. آب و هوا در کیفیت نهایی چای بسیار تاثیر گذار می باشد و برای اینکه ۱ کیلو چای خشک در اختیا داشته باشیم نیاز به ۴ الی ۵ کیلو برگ سبز چای می باشد.

 • آب و هوا
 • نوع برگ نحوه صحیح چیدن
 • انتقال صحیح و سریع برگ ها به کارخانه
 • نحوه صحیح تولید بر کیفیت چای خشک حاصله بسیار اهمیت دارند.

به طور کل برگ چای در کارخانه طی عملیات پلاس، مالش، تخمیر، خشک شدن، سورت و دسته بندی قرار گرفته و با توجه به محبوبی دو چای سیاه و چای سبز در میان مردم ایران این چای ها به اسامی سرگل، ممتاز، شکشته، قلم، باروتی و خاکه چای دسته بندی و به بازا عرضه می گردند.

قیمت چای خشک ایرانی

قیمت چای خشک ایرانی

فاکتوری که هیچ وقت نادیده گرفته نشده و در اولویت خرید بسیاری قرار دارد قیمت است این فاکتور می تواند در حجم خرید و یا انصراف از خرید بسیار موثر باشد. چای ایرانی با توجه به تولید در داخل و سلامت تضمین شده و عدم سمپاشی باغات چای و استفاده از اسانس در کارخانه ها با قیمت مناسبی به بازار عرضه می شود به طوری که قیمت چای خشک ایرانی در مقایسه با چای خشک خارجی بسیار پایین تر بوده و دسترسی آسان تری را به همراه دارد. قیمت چای خشک ایرانی با توجه به درجه بندی متفاوت بوده و عوامل متعددی در این جریان دخیل هستند که جهت برخورداری از قیمت روز توصیه می شود تا حتما با کارشناان مجموعه قبل از هر گونه خرید در ارتباط باشید.

نام چای قیمت مصرف کننده  (تومان)
چای سیاه سرگل ایرانی ۶۰۰۰۰
چای سیاه ممتاز ایرانی ۵۰۰۰۰
چای سیاه شکسته ایرانی ۴۰۰۰۰
چای سیاه قلم ساده ۳۵۰۰۰
چای سیاه قلم بدون چوب ۴۵۰۰۰
چای سبز سرگل ایرانی ۶۰۰۰۰
چای سبز ممتاز ایرانی ۵۰۰۰۰
چای سبز قلم لیزری ایرانی ۴۵۰۰۰

نقش عوامل متعدد در قیمت چای خشک ایرانی در بازار

 1. نوع برگ چیده شده
 2. نوع منطقه
 3. نوع چای
 4. میزان محصول به دست آمده
 5. فصل برداشت
 6. نوسانات ارزی
 7. میزان واردات چای به داخل
 8. تعداد واسطه ها
 9. حجم خرید
 10. برند بودن چای

قیمت چای خشک ایرانی

خرید بهترین چای خشک ایرانی

همواره خرید بهترین چای مدنظر خریداران قرار دارد اما آیا همه افراد به خوبی چای را می شناسند و قادر به تشخیص نوع اصل از تقلبی آن هستند؟ برای این منظور همواره لازم است تا مراکز فعال فروش و عرضه چای در نواحی چایخیز را مدنظر قرار داده و با مشاوره با کارشناسان بهترین چای درجه یک را تهیه نمایید. چای های برداشت شده در بهار از بالاترین سطوح کیفیتی برخوردار هستند و اولین برداشت بهار ملقب به چای سرگل و پس از آن چای ممتاز در بالاترین رده خرید قرار دارند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

پخش چای سیاه طبیعی

خرید چای ایرانی درجه یک

خرید چای ایرانی درجه یک را به صورت اینترنتی از طریق فروشگاه چای شمال (بازرگانی …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام