بازرگانی تیدا
خانه / چای شمال / بازار چای شمال و خرید چای سنتی درجه ۱

بازار چای شمال و خرید چای سنتی درجه ۱

بازار چای شمال و خرید چای سنتی درجه ۱ طی سال ها به صورت عمده و جزیی در حال انجام می باشد. فروش بهترین چای ارگانیک و طبیعی دنیا با قیمت ارزان در این مرکز سبب شده تا حجم استقبال از این چای روز به روز افزایش یابد. چای گیلان بهترین بازار چای شمال به دلیل داشتن باغات گسترده چای و بیشترین حجم تولید و صادرات شناخته شده است.

بازار چای شمال

کشور ما ایران به عنوان تولید کننده چای در رده ۱۵ و به عنوان مصرف کننده چای در رده ۱۲ جهانی قرار دارد اما چالش های پیش روی آن، این صنعت را در تنگناها و فراز و نشیب های بسیاری قرار داد و تا نزدیک شدن به برداشت بازار چای اشباع می شده از انبوهی از چای های وارداتی ارزان و بی کیفیت و حاوی رنگ که در اذهان عمومی و با تفکرات اشتباه چای خوب چای زود دم و سریع آماده شو بوده است. بازار چای شمال با فراز و نشیب و بی مهر ها همچنان پا برجا و این صنعت در طی سال های اخیر مورد لطف و استقبال خوبی مواجه گردیده است.

بازار چای شمال

چای و چایکاری

یکی از مشاغل مهم در نواحی شمالی دو استان گیلان و مازندران چایکاری می باشد. محصول چای از محصولات استراتژیک در این مراکز شناخته شده و امکان کشت در ارتفاعات و نقاط هم سطح را دارا می باشد. این گیاه تحت عوامل محیطی مختلف تغییرات رنگدهی و رایحه را در نمونه های خشک شده نمایان می نماید و کاملا عاری از هرگونه سموم شیمیایی و مواد افزودنی راهی بازار می گردند. کشاورزان چایکار در سه نوبت بهار، تابستان و پاییز چای را برداشت نموده و چای بهاره بالاترین میزان کیفیت را دارا است. در طی دهه های گذشته اثبات کیفیت خلوص چای و تلاش فراوان فعالین سبب شده تا شاهد آشتی و افزایش حجم فروش چای داخلی باشیم.

میزان تولید چای در شمال ایران

در مجموع در دو استان گیلان و مازندران ۲۵ تا ۲۸ هزار هکتار باغ چای وجود دارد که گیلان با داشتن ۹۰% از این باغات در صدر تولید و پرورش قرار دارد از این باغات در سال ۹۷ میزان ۱۱۲ هزار و ۷۰۰ تن برگ سبز چای برداشت گردیده که پس از خشک سدن و تولید در کارخانه حجم تولید بالغ بر ۲۵ هزار و ۶۰۰ تن بوده است که در سال ۹۸ با حمایت های همه جانبه دولت و مردم این حجم قطعا رقم بالاتری را نمایان نموده است.

بازار چای شمال

اخبار چای شمال

با توجه به مهیا بودن شرایط جهت برداشت چای قطعا تنها ۶ درصد چای‌ بهاره خریداری شده درجه ۲ و مابقی این محصول درجه یک است و کیفیت بالایی دارد. قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ کیلویی ۳۲۵ تومان برای برگ سبز چای درجه ۲ و ۳۵۰ تومان برای برگ سبز چای درجه یک افزایش داشته. طبق مصوبه شورای اقتصاد، در سال ۹۸ برگ سبز چای درجه یک کیلویی ۳۲ هزار و ۷۵۰ ریال و برگ سبز چای درجه ۲ کیلویی ۱۸ هزار و ۴۹۲ ریال خریداری گردید که همین امر خرید تضمینی میتواند پشتنوانه خوبی را برای چایکاران به همراه داشته باشد. برای اطلاع از اخبار چای شمال می توان سایت سازمان چای را نیز همواره دنبال نمود.

بازار چای شمال

بازار چای شمال

بازار چای شمال به عنوان بزرگ ترین منبع تولید چای در کشور نقش مهمی را در صادرات چای ایران و تامین بازار داخلی دارد. چنانچه حمایت های همه جانبه همچنان ادامه یابد می توان منتظر افزایش سطح کشت و سهم چای ایران در بازار و افزایش میزان صادرات چای ایران بود. یکی از مشکلات مهم و نگرانی بزرگ بازار چای شمال خروج چای ارزان قیمت از کشور و افزودن رنگ و اسانس و وارد کردن آن در بسته بندی های چشم نواز و گران و ورود مددش به بازار کشور است که لازم است تا بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. با توجه به مهم بودن بازار چای شمال لذا نقاط چایخیز آن بسیار مورد توجه خریداران، متقاضیان و تجار قرار داشته و سهم سود خوبی را به لحاظ کیفیت بالا و قیمت مناسبش نسیب فعالین این عرصه می نماید.

اهداف بازار چای شمال

 • حمایت از چایکار
 • حمایت از کارخانه دار
 • ارائه مرغوب ترین چای در بازار
 • مدیریت در پخش چای در تمام نقاط
 • قابلیت دسترسی سریع
 • دسترسی مستقیم و خرید دست اول چای
 • قیمت های ارزان و رقابتی
 • افزایش میزان صادرات چای ایران
 • معرفی و شناساندن فرهنگ چای ایرانی به دیگر کشور ها

راهکار های افزایش رونق چای شمال

 1. حمایت بیشتر از چایکاران
 2. اجازه ورود فعالین عرصه چای در نشست ها و تصمیمات
 3. قوانین مناسب و مهم در صادرات و واردات
 4. جلوگیری از قاچاق چای
 5. احیای باغات چای
 6. کم شدن تصدی گری دولت

بازار چای شمال

خرید چای سنتی درجه ۱

در زمان خرید چای نکات و ملاک های خرید متفاوت از هم می باشد اما باید به سلامت و کیفیت چای اهیمت بسیاری داد. چای های شمال به دلیل طبیعی بودن به خوش رایحه و خوش رنگ بودن معروفیت خاصی دارند و به دلیل خلوص بالا لازم است تا زمانی را جهت دم کشیدن و آماده شدنش سپری گردد. برای خرید چای سنتی درجه ۱ کارشناسان واحد فروش بازرگانی تیدا (نمایندگی فروش چای شمال) همواره آماده هستند تا شما را از برترین نمونه چای های داخلی و صادراتی بهره مند نمایند. خرید دست اول بهترین انواع چای سیاه و چای سبز را از بازار چای شمال به شما توصیه می نماییم.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

چای شمال

چای شمال ایران اصل به قیمت ارزان

چای شمال ایران اصل به قیمت ارزان از طریق فروشگاه چای شمال عرضه می گردد. …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام