بازرگانی تیدا
خانه / چای قلم / قیمت چای قلم لاهیجان

قیمت چای قلم لاهیجان

چای قلم چیست و کدام نوع این چای بیشترین تقاضای خرید را داراست؟ قیمت چای قلم لاهیجان ۱ کیلویی و عمده ۵۰ کیلویی چگونه محاسبه می شود؟ فروش بهترین انواع چای بهاره شمال را تضمینی و صد در صد طبیعی و ممتاز در سراسر ایران آغاز شد.

چای ها بر چه اساسی در بازار دسته بندی می شوند؟ آیا سایز چای ها در مدت زمان دمکشی آن ها موثر است؟

حتما در بازار چای به دسته بندی ها و قیمت های مختلف چای ها برخورد کرده اید این دسته بندی ها در کارخانه های چایسازی بعد از تولید چای در مرحله انتهایی صورت می پذیرد که با اسامی خاصی دسته بندی و نام هر یک در شناخت خصوصیات و ویژگی های چای بسیار مهم شناخته می شود. هر چه چای ها به لحاظ ظاهر درشت تر باشند مدت زمان دمکشیدن آن ها طولانی تر و هرچه ریزتر باشند مدت دمکشیدن آن ها کمتر خواهد بود اما باید بدانید که چای های درشت تر دارای خاصیت بالار به دلیل حفظ خصوصیات برگ چای می باشند و چای های پودری خاصیت قابضی را به همراه دارند.

چای قلم

چای قلم ایرانی

این چای دارای ظاهر درشت و قلم مانندی است و از برگ و ساقه چای به دست می آید در رایحه و رنگ چای قلم زبانزد بوده و نوع ایرانی آن با چوب و بدون چوب به بازار عرضه می شود که نوع قلم با چوب به دلیل وجود ساقه و در جریان بودن رایحه در آن عطر بالاتری را دارا است و قلم بدون چوب با ظاهر یکدست و زیبا بازار پسندی خوبی را به خود تعلق داده است. این چای دیر دم خوانده شده و دارای تلخی و گسی بالایی می باشد. نوع مرغوب آن در ایران در لاهیجان تولید و قیمت چای قلم لاهیجان نسبت به دیگر نقاط بالاتر اما نسبت به نمونه های خارجی بسیا ارزان تر می باشد.

چای قلم بهاره چه ویزگی هایی دارد؟

چای های برداشت شده در فصل بهار طبق تحقیقات و آزمایشات به عمل آمده بسیار خوش عطر و طعم تر از دیگر برداشت ها می باشند. چای قبم بهاره از جمله چای های اعلا برشمرده می شود که رایحه مطبوع و دل انگیزی را به هر فرد القا می نماید ضمن اینکه خاصیت بالاتری را نیز به همراه دارد. رنگ زلال و شفاف این چای بعد دم کشیدن بر محبوبیتش افزوده و از جمله چای های دیردم تر ایرانی نام دارد.

چای قلم

اسامی انواع چای قلم چه نام دارد؟

 1. قلم ساده با چوب
 2. قلم ریز سورت شده
 3.  قلم درشت سورت شده
 4. قلم نیم ریز بدون چوب
 5. قلم ۳

چای قلم

تفاوت چای قلم و شکسته در چیست؟

 • چای شکسته دارای شکل خاصی نیست و در درجه بندی بین چای ممتاز و قلم قرار دارد.
 • چای قلمی ظاهر درشت تری نسبت به چای شکسته داشته و چای شکسته به دلیل ریز تر بودن زود دم تر از می باشد.
 • حجم چای نوع قلم نیز به لحاظ درشتی بیش از نوع شکسته بوده
 • پیچش دانه چای در نوع قلم به وضوح قابل مشاهده و در نوع شکسته این خصلت دیده نمی شود و یا در حداقل میزان وجود دارد.

چای قلم

تفاوت چای ممتاز با چای قلم لاهیجان در چیست؟

 • چای ممتاز از برگ های بالایی و جوان چای تهیه می شود در صورتی که چای قلم لاهیجان بیشتر از ساقه و برگ های بعد برگ اول و دوم تشکیل شده است.
 • طعم و مزه چای ممتاز به دلیل کافئین طبیعی موجود در برگ های بالایی چای به نسبت به چای قلم در درجه بالاتری قرار دارد و تلخی مطبوعی دارد.
 • رنگ چای ممتاز نسبت به چای درشت قلم تیرگی بیشتری دارد و به دلیل کوچک تر بودن سریع تر دم می کشد.
 • چای از نوع قلم درصد بالای از قلم و ساقه چای را در خود دارد، به خوشرنگی معروف است و طرفداران خاص خود را دارد.
 • قیمت چای ممتاز از نوع قلم همواره بیشتر است.

چای قلم

قیمت چای قلم لاهیجان

در طی سال های اخیر مشتریان بسیاری به سمت چای قلم با توجه به ویژگی های قابل درکش سوق داده شده اند و این چای پس از چای سرگل و ممتاز در رده سوم فروش قرار دارد. قیمت چای قلم لاهیجان بسیار مناسب و ایده آل بوده و جهت سفارش عمده و جزیی آن با انتخاب نوع و یا انتخاب انواع آن می توانید به دلیل خرید مستقیم از قیمت های ارزان تر و رقابتی تر بازار بهره مند شوید. نوع بهاره دارای قیمت بالاتر و انواع چای پاییزه و تابستانه قلم دارای قیمت ارزان تری هستند. هرچه میزان چوب در چای بیشتر قیمت چای ارزان تر و هر چه این میزان به حداقل برسد قیمت بالاتری را خواهد داشت.

خرید چای قلم درجه یک ۹۸ (۱ کیلوگرم)

با توجه به برداشت چای در سال ۹۸ و کیفیت درجه یک و بالای چای ها لذا خرید چای قلم درجه یک در میزان بسته های ۱ کیلو گرمی و کیسه های ۲۰ کیلویی مهیا و آماده عرضه و پخش در سراسر کشور می باشد. خرید های جزیی از حداقل ۲ کیلو آغاز و برای اینکه چای با قیمت عمده محاسبه گردد لازم است تا حجم سفارشات خود را به ۵ کیلو گرم اعلام نمایید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

چای قلم گیلان

قیمت چای قلم بهاره سیاه لاهیجان

چای قلم بهاره یکی از چای های بسیار معطر با خواص بسیار است. قیمت چای …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام