بازرگانی تیدا
خانه / چای ایران / بازار چای ایران و فروش بهترین چای شمال

بازار چای ایران و فروش بهترین چای شمال

بازار چای ایران و فروش بهترین چای شمال با قیمت های ارزان را فراهم نموده است. خرید انواع چای ممتاز سیاه و سبز فله و بسته بندی با بهترین مارک را می توان مستقیم و بدون واسطه در این بازار تجربه کرد. فروش عمده چای طبیعی بهاره لاهیجان در فروشگاه چای شمال و صادرات چای ایرانی طی سال ها در حال انجام می باشد.

بازار چای ایران

چای از محصولات پر مصرف در کشور ما ایران است و ما ایرانی ها با مصرف بالای آن ۴% از سهم جهانی را به خود اختصاص داده ایم. تولید چای در کشور ما شاید به بیشتر از یک قرن و اندی نگذرد اما یکی ازمحصولات اساسی و راهبردی نام دارد که در نواحی شمالی دو استان گیلان (۹۰% سطح زیر کشت) و مازندران (۱۰% سطح زیر کشت) کشت، پرورش و تولید می گردد. بیشترین سهم تولید چای در ایران ازآن چای سیاه بوده و چای سبز پس از آن در رده دوم قرار دارد. بازار چای ایران با توجه به حجم پایین تولید و واردات عظیم چای به کشور همیشه در تلاطم رقابت با نمونه های چای خارجی قرار داشته که حاوی مواد افزودنی همچون رنگ و اسانس و سموم شیمیایی برای دفع آفات و حشرات در باغات چای می باشد. بنابراین این موضوع بسیار حائز اهمیت است تا به کیفیت و مدیریت صحیح چای اهمیت و سطح بازار فروش و عرضه آن بیش از پیش گسترش داده شود.

بازار چای ایران

میزان برداشت چای در هر هکتار

میزان برداشت برگ سبز در هر هکتار به فصل برداشت و عوامل و شرایط مساعد رشدی بستگی دارد و میزان های متفاوتی را شامل می شود. برای تولید هر کیلو چای خشک نیاز به ۴ کیلو برگ سبز چای است. میزان برداشت برگ سبز چای با توجه به رها نمودن بسیاری از باغات چای و عدم رسیدگی به وضع معیشتی بسیاری از چایکاران در طی سال های بسیار کاهش یافته اما با توجه به حمایت ها و آگاهی مردم از کیفیت چای ایرانی لذا در سال ۹۸ شاهد افزایش برداشت چای و افزایش فروش و سطح بازار های درخواست این چای بوده ایم.

میزان تولید چای در ایران

ایران با داشتن باغات چای در سطح اندک سالانه ۲۵% از نیاز داخلی را فراهم می نماید حجم پایین تولید و نداشتن بازار هدف مناسب شاید مشکلات مهمی را برای این صنعت به دنبال داشته است. با حمایت های دوالت در سال ۹۸ شاهد افزایش ۱۱ درصدی حجم چای خشک بوده ایم و هم اینک در این سال ۲۵ هزار و ۶۰۰ تن چای خشک طبق آمار های سازمان چای تولید و آماده عرضه به بازار چای ایران گردیده است.

سازمان چای ایران

سازمان چای کشور یکی از مهم ترین مکان ها جهت بهبود وضعیت چای ایران و حمایت از این صنعت می باشد. اخبار موثق و رویداد های مهم در این مجموعه به خوبی پردازش و در اختیار قرار می گیرد. سندیکای چای شمال نیز یکی از منبع مهم می باشد که مکان اصلی آن ها در کشور شهر لاهیجان بوده و با توجه به مرکزیت و قطبیت اصلی چای در این شهر بنا نهاده شده و می توان بهترین کارشناسان خبره و مسولیت خطیر مراقبت از باغات چای با احیا و به روز نمودن تکنولوژی در صنعت چایسازی و جمایت از چایکار را در برنامه اصلی آن ها شاهد بود.

بازار چای ایران

بازار چای ایران

بازار چای ایران یکی از مقاصد مهم برای کشور های متقاضی این چای علی الخصوص کشور های حاشیه خلیج فارس می باشد. بازار چای ایران علاوه بر تامین بخشی از بازار داخلی سالانه حجم معینی از چای ها را با توجه به نوع تقاضا صادر می نماید. تمامی چای های عرضه شده به بازار در سلامت کامل و عاری از هر گونه سموم و افزودنی های غیر مجاز است و چنانچه این چای سنتی و مرغوب به خوبی دم کشیده و مصرف شود در درجه مطلوبی از رنگدهی و رایحه و طعم قرار داشته و رضایتمندی بیشتری را با توجه به رعایت أصول تولید و کیفیت های بالا خواهد داشت که می تواند در عرصه های مختلف بازار های بیشتری را جذب نماید اما به شرطی که درست شناسانده و معرفی گردد و در زمینه بسته بندی آن بیش از پیش اهمیت داده شود.

بازار چای ایران

فروش بهترین انواع چای شمال

برداشت چای در نواحی چایخیز از اوایل بهار آغاز و تا پاییز به فاصله هر ۴۵ روز یکبار ادامه می باید. کیفیت انواع چای بهاره که در فصل بهار برداشت می شوند در درجه بالای تقاضا قرار داشته و مشتریان و متقاضیان بالایی را در بازار چای ایران به خود اختصاص داده است. چای سرگل و چای ممتاز دو نمونه از برترین های چای تولید شده در ایران هستند و رایحه و رنگ بالا و طعم بی نظیری را دارند ضمن اینکه در رنج قیمتی بالاتری نسبت به دیگر چای های تولید شده قرار دارند. برای فروش بهترین انواع چای شمال مرجع تخصصی تیدا با سال ها تجربه توانسته مرغوب ترین چای طبیعی و اعلای ایرانی را به بازار عرضه نماید.

قیمت چای بر چه اساسی در بازار چای ایران تعیین می گردد؟

 • کیفیت و نوع چای
 • شرایط آب و هوایی حاکم در زمان برداشت و میزان محصول به دست آمده
 • نوع برداشت و انتخاب برگ سبز مصرفی جهت تولید
 • منطقه تولید چای
 • فاصله های موجود شهر ها تا منابع تولید
 • میزان دست به دست شدن محصول
 • حجم تقاضای بازار
 • میزان واردات چای به بازار

یازار چای ایران

راهکار های افزایش تولید و حفاظت از صنعت چای داخلی

 1. فرهنگ سازی و معرفی بهتر چای ایرانی در بین مردم
 2. افزایش سطح بازار های تقاضای خارجی
 3. افزایش سطح زیر کشت با حمایت از چایکاران
 4. انجام عملیات بهزراعی در باغات چای
 5. کاهش تعرفه های گمرکی
 6. تعیین نمره استاندارد برای چای ها و پیشگیری از مغابریت نمونه با چای ارسالی
 7. ثابت نگه داشتن قیمت ها
 8. اهمیت به صنعت بسته بندی چای
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

بهترین قیمت فروش برای چای سیاه فله

چای خوب چه مارکی بخرم؟

چای خوب چه مارکی بخرم؟ آیا بهترین چای خوب و خوش طعم ایرانی را می …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام