بازرگانی تیدا
خانه / ضایعات چای / ضایعات چای ایرانی ارزان قیمت

ضایعات چای ایرانی ارزان قیمت

ضایعات چای چیست و چه کاربرد هایی دارد؟ ضایعات چای ایرانی ارزان قیمت را از کجا و کی بخرم؟ مرکز فروش چای شمال بهترین انواع چای فله در تنوع رنج قیمت و کیفیت را با مناسب ترین قیمت در سطح کشور عرضه و پخش می نماید.

چای یکی از محصولات مهم بخش کشاورزی در دنیا محسوب می گردد که عرضه و قاضای بالایی را به همراه دارد لذا می توان توقع حجم بالایی از ضایعات چای را نیز در این میان داشت که تا مدت ها از آن استفاده و بهره برداری نمی شده اما امروزه بسیار مورد توجه و کاربرد های فراوانی در بخش های مختلف از کشاورزی تا صنایع یافته است. بررسی علل تولید ضایعات و تلاش در جهت کاهش یافتن و یا باز یافت آن ها از عللی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. امروزه افزودن ضایعات کشاورزی همچون چای به خاک می تواند راهی جهت بازیافت و افزایش سطح بهینه سازی و افزایش مواد آلی خاک باشد.

ضایعات چای

ضایعات چای چیست؟

پس از انجام مراحل مختلف روی برگ های چای در کارخانه ها پس از تولید و درجه بندی شدن ضایعاتی از ساقه و چوب برجای می ماند، این ضایعات در کارخانه پس از پایان فصل تولید چای یافت می شود. اگر بخواهیم از پرکاربردترین استفاده از ضایعات چای اشاره کنیم نقش مهم آن در به کار رفتنش به عنوان کود گیاهی است. لازم است بدانید که ضایعات چای به اندازه بالا سرشار از آنتی اکسیدان های مؤثر، مانند کاتچین ها هستند.

کاربرد ضایعات کشاورزی به صورت کمپوست (مواد زائد به جامانده از گیاهان و حیوانات) مزیت ها و استفاده های زیادی دارند و یکی از مهمترین این فایده ها تبدیل مواد آلی موجود در ضایعات آلی به مواد معدنی است که قابل جذب تر برای گیاهان می باشد. و این مواد معدنی است که به راحتی توسط ریشه های گیاه قابل جذب می باشد و به دلیل طبیعی بودن ارجحیت بسیاری را نسبت به کود های تجاری دارا هستند.

 • حسن اين كود، ارزان قیمت بودن آن است
 • محتواي خاك را تقويت مي‌كنند
 • كمپوست قدرت باروري خاك را افزايش مي‌دهد و سلامت گیاه را تضمین می کند.
 • کود کمپوست در خاک های سنگین دانه بندی و تخلل خاک را بهتر می سازد و نفود پذیری و تهویه خاک را بهبود می بخشد.

ضایعات چای

ضایعات چای دارای چه موادی هستند که برای باروی خاک و گیاهان مفید هستند؟

 • محتوای غنی در مولکولهای آلی پیچیده مانند: سلولز
 • سلولهای بنیادی
 • پروتئینها
 • لیپیدها
 • پلی فنولها
 • و همچنین بسیاری از مواد معدنی

این ضایعات یا به اصطلاح زباله های طبیعی توسط میکروارگانیسم ها (باکتری ها ، قارچ ها و مخمرها) به مولکول های ساده و الیگلوئیم هایی که برای رشد گیاهان مورد نیاز هستند، می توانند به صورت هوازی و بی هوازی تجزیه شوند.

کاربرد ضایعات چای

 1. به عنوان مخلوط در گلدان
 2. یه عنوان ورمی کمپوست
 3. منبعی از پتاسیم و منبع مغذی برای گیاهان
 4. خاک پوششی مناسب برای رشد قارچ
 5. موثر در خوراک دام و طیور
  کشاورزان بنگال غربی زباله های چای خود را در داخل کشور و از طریق صادرات به کافئین صنعت می دهند. این ماده به طور گسترده در محصولات دارویی مورد استفاده قرار می گیرد. ضایعات کافئین دار خوراکی مؤثر برای خوراک و طیور است.
 6. عملکرد موثر برروی مرغ های تخمگذار
 7. حذف آلاینده ها

ضایعات چای

ضایعات چای ایرانی ارزان قیمت

چنانچه از خریداران ضایعات چای ایرانی ارزان قیمت هستید جهت دریافت موجودی و اعلان قیمت می توانید با ارائه حجم سفارشات کلی خود به کارشناسان از اطلاعات در این زمینه بهره مند شده. خرید اینترنتی چای این امکان را فراهم نموده تا با صرف هزینه و وقت کمتر بتوانید با اتصال به منابع اصلی تولید و فروش چای در شمال ایران بهترین انتخاب و خرید را تجربه نمایید.

ضایعات چای

خرید عمده ضایعات چای کارخانه

خریداران ضایعات چای می دانند که خرید عمده ای و کلی آن در کاهش نرخ خرید تاثیر بسیاری داشته و نحوه عرضه و خرید ضایعات چای کارخانه به صورت کیسه ای و قیمت کلی می باشد و کاملا مقرون به صرفه و ارزان می باشد. در پایان برداشت هر فصل و تجمع یافتن ضایعات چای زمان مناسبی جهت خرید ضایعات چای ایرانی با ارزان ترین قیمت می باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مریم خوشحال
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09113462484
شماره موبایل: 09331347069
پست الکترونیکی: maryam_khoshhal490@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

ضایعات چای شمال

ضایعات چای شمال فروش عمده

ضایعات چای شمال فروش عمده و خوبی را امروزه در بازار دارا می باشند. قیمت …

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام